2017 tunnistused

Mai viimasel laupäeval toimunud Ülemaailmsest evangeeliumipäevast võtsid osa miljonid kristlased 120st riigist üle kogu maailma. Päevale eelnenud reedel valmistuti evangeeliumi jagamiseks palves, näiteks IHOPis (International House of Prayer) Kansas Citys.

Jumal tegi üle maailma vägevaid tegusid. Allpool mõned tunnistused sellest, mida Jumal tegi läbi täiesti tavaliste kristlaste.

Ühe koguduse liikmed Ugandas ei olnud varem mitte kunagi evangeeliumi jaganud. Evangeeliumipäeval saadud kogemused julgustasid neid sedavõrd, et nad nüüd tegelevad regulaarselt evangeliseerimisega.

Ukrainas üks naine, kes oli pea aegu täiesti pime sai terveks. Ta oli ülirõõmus, et sai taas oma poega näha.

Mosambiigis õpetati 300 pastorile evangeeliumi jagamist ja mindi seejärel välja evangeeliumi kuulutama. 980 inimest said päästetud. Üks neist oli nõiatohter, kes koheselt põletas ära kõik oma okultismivahendid.

Kongos jõuti evangeeliumiga vihmametsades elavate pügmeedeni. Paljud neist võtsid Jeesuse oma südamesse vastu ja rajati mitu uut kogudust.

Eestis, Tapa linnas käis grupp noori ukselt uksele kahes suures kortermajas. Nad jagasid pakikesi, kus oli puuvilju, komme ja evangeelne sõnum. Samuti pakkusid nad inimestele eestpalvet. Noored said pakke anda 62 kodusse ja palvetasid mitmete inimeste eest. Ülemaailmne evangeeliumipäev oli heaks “ettekäändeks”, et miks noored kellegi ukse taha olid ilmunud. Kogemus oli julgustav ja kindlasti tehakse midagi sellist veel juba lähitulevikus.

Ka Tallinnas jagati evangeeliumi ning osalejad said väga julgustatud ja innustatud.

Keenias plaanis üks mees sooritada enesetappu. Aga enne kui ta seda teha jõudis kohtus ta evangeeeliumipäeva meeskonnaga, kes rääkisid talle Jeesusest. Ta kutsus nad endale koju ja seal puhkes ta nutma ning võttis Jeesuse oma ellu vastu.

Argentiinas jagas misjonimeeskond evangeeliumit ühe silla all elavale kodutule poisile, kes võttis Jeesuse oma südamesse vastu. Nüüdseks on see poiss taas tagasi koolis ja tema eest hoolitsetakse.

Chadis sai 8700 inimest päästetud ja rajati 10 uut kogudust.

Kristlased olid tegutsemas nii Berliinis, Londonis kui New Yorgis ja evangeeliumi jagati mitmete suurte kogunemiste kaudu ka Times Square’l.

Rohkem tunnistusi (inglise keeles) leiad siit.

Järgmine ülemaailmne evangeeliumipäev on 26. mail 2018 – pane see endale juba kalendrisse kirja!